close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • KOMUNIKATY

 • 21.06.2017

  Puchar Konfederacji FIFA 2017                                                                  

   

  Zasady wjazdu, wyjazdu i pobytu kibiców - obywateli RP na terytorium Federacji Rosyjskiej

   

  Informujemy, iż zgodnie z Dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej z dnia 09.05.2017 г. № 202 „O wzmożonych środkach bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 roku i Pucharu Konfederacji FIFA 2017 roku w Federacji Rosyjskiej”,  w okresie trwania ww. wydarzeń sportowych, na obszarze rosyjskich miast-gospodarzy  wprowadzone zostały następujące uregulowania meldunkowe.

   

  Obowiązek meldunkowy (rejestracji) dotyczy osób przybyłych na terytorium:

   

  Kazania, Moskwy, Petersburga, Soczi - w okresie od 1 czerwca do 12 lipca 2017 r.

  oraz

  Wołgogradu, Jekaterynburga, Kazania, Kaliningradu, Moskwy, Niżniego Nowgorodu, Rostowa nad Donem, Samary, Sankt Petersburga, Sarańska, Soczi - w okresie od 25 maja do 25 czerwca 2018 r.

   

  Zameldowanie w miejscu pobytu lub w miejscu zamieszkania obywateli państw obcych i bezpaństwowców winno nastąpić w ciągu jednej doby od ich przybycia. Zameldowania winna dokonać strona przyjmująca, we właściwym organie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej.

   

  Obowiązek zameldowania dotyczy także wysokokwalifikowanych specjalistów, którzy w zwykłym trybie (na podstawie p. 4.1. art. 20 Ustawy Federalnej z dnia 18.07.2006 N 109-UF „O ewidencji migracyjnej obywateli obcych i bezpaństwowców w Federacji Rosyjskiej”) zwolnieni są z obowiązku rejestracji w ewidencji migracyjnej w miejscu pobytu na okres do 90 dni od dnia ich wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ewidencja migracyjna  odbywa się bezpośrednio w terenowych placówkach MSW do spraw migracji (bez pośrednictwa Poczty Rosji).  

   

  Obowiązek rejestracji nie dotyczy obywateli państw obcych i bezpaństwowców przybyłych na podstawie wizy biznesowej, w przypadku, gdy czas ich pobytu w jednym z ww. miast nie przekracza 24 godzin.

   

  Obowiązek zameldowania obcokrajowców zakwaterowanych w hotelach lub przebywających w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjno-leczniczych, kampingach, pensjonatach spoczywa na tych placówkach.

   

  Posiadacze Paszportu Kibica (FAN ID) - kibice, którzy zakupili bilety na mecze i zarejestrowali się na oficjalnej stronie organizatorów:

   

  https://www.fan-id.ru/?locale=en, 8 (800) 775-20-18 (z Rosji), +7 495 741 18 18 (spoza Rosji) będą mogli wjechać do Rosji bez wizy. Taki tryb będzie obowiązywał od 7 czerwca do 12 lipca 2017 r. Paszport Kibica uprawniać będzie również do darmowych przejazdów kolejowych na wybranych trasach oraz bezpłatnych przejazdów transportem publicznym w miastach, w których zostaną rozegrane mecze.

   

  Zgodnie z ww. Dekretem nr 202, w czasie zawodów - od 1 czerwca do 12 lipca 2017 r. i od  25 maja do 25 lipca 2018 r. w miastach, w których będą odbywały się mecze zostaną wprowadzone zaostrzone środki bezpieczeństwa. Zakładają one wydzielenie kontrolowanych stref z ograniczonym dostępem dla pieszych i środków transportu.


  ZAMKNIĘCIE PRZEPRAW LODOWYCH NA BAJKALE

  Konsulat Generalny RP w Irkucku informuje, że w związku z dynamicznie zmniejszającą się pokrywą lodową na jeziorze Bajkał Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Obwodu Irkuckiego już 31 marca br. podjęło decyzję o zamknięciu lodowych przepraw na tym zbiorniku oraz zakazało wchodzenia na lód. Z tego powodu uprzejmie prosimy turystów udających się nad Bajkał o wcześniejsze zapoznanie się z komunikatami rosyjskich służb ratunkowych. Aktualne informacje są dostępne na stronie internetowej: http://38.mchs.gov.ru/

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: